4 najlepsze kanały do nauki włoskiego

Buongiorno! YouTube to kopalnia skarbów, jeśli chodzi o naukę języków obcych. Do nauki włoskiego, polecam Wam szczególnie cztery naprawdę świetne kanały.

Wszystkie prowadzone przez nativów, ale z niektórymi można śmiało z nimi zaczynać od zera 🙂

ONEWORLDITALIANOVIDEO

włoski od podstaw z tryskającą włoską energią Veronicą

Veronica mieszka na Sycylii i tam uczy włoskiego. Na szczęście prowadzi też kanał na YouTubie! Ma niesmowitą energię, uczy całą sobą. Mówi tylko po włosku, ale uczy od podstaw i dzięki bogatej gestykulacji i wyraźnej dykcji nie będziecie mieli problemu ze zrozumieniem! Polecam Wam z całego serca!

LUCREZIA ODDONE

lekcje włoskiego i vlog prosto z Rzymu

Według mojego męża, Lucrezia to włoska wersja mnie. Zatem to, że jest moją ulubienicą brzmi dość… nieskromnie ? No, ale tak jest! Lucrezia mieszka w Rzymie i na jej kanale obok świetnych krótkich lekcji na temat słownictwa, gramatyki czy wymowy, znajdziecie bardzo ciekawe odcinki o włoskiej kulturze, jedzeniu itd. – w formie vlogów.

Wszystko jest bardzo autentyczne : Lucrezia nikogo nie udaje, ma piękną melodię włoskiego (akcenty się różnią w zależności od regionu, jej wydaje mi się być bardzo czysty – idealny do nauki). Od czasu do czasu bohaterem jej odcinków są : chłopak (również Włoch) albo ich piękny pies Fado ?.

ITALIANO AUTOMATICO

czyli wzorowy wnuk uczący włoskiego.

Wzorowy wnuk uczący włoskiego, ale nie tylko! Italiano Automatico to także dawka pozytywnej energii i motywacji do nauki!


Your Italian Teacher

spokojnie, konkretnie, przejrzyście!

Valeria ma charakterystyczny akcent, bardzo przyjemny i różny od osób, które prowadzą wyżej polecane kanały. Znajdziecie u niej głównie treści dotyczące gramatyki i słownictwa.

Mam nadzieję, że kanały okażą się Wam pomocne w nauce pięknego języka jakim jest włoski!

Znacie jakieś inne kanały, które szczególnie przypadły Wam do gustu?

Bisous!

Dodaj komentarz