Kurs naklejowy

Kulturalno-językowe lekcje wideo z naklejkami

Salut ! Cieszymy się, że zdecydowałaś(eś) się na spożycie francuskiej kapsułki kulturalno-językowej 🙂
Życzymy wspaniałych efektów i zalecamy regularne stosowanie!

Série Moderne
Amour : Du romantisme au sexe (en passant par Serge Gainsbourg)

Série Cinéma
Cinq citations pour parler culture cinématographique

Série Verlan
Cinq prétextes pour parler culture - VERLAN

Merci

Czegoś Ci brakuje?

Jeśli masz dostęp tylko do jednej serii, z kodem „dobieram” dostaniesz hasła do pozostałych dwóch lekcji wideo za 20 zł. Jak to zrobić? Napisz maila na kontakt@francuskaliterka.pl, w tytule podając hasło DOBIERAM i do treści dołączając potwierdzenie przelewu. 

Dane do przelewu:
Teresa Grabiec-Stępień | Francuska Literka
ul. Tomaszowska, Wrocław
12 1240 6670 1111 0011 1064 1303

A może nabrałaś(eś) ochoty na wersję full, zapakowaną na prezent (trzy sety naklejek, dostęp do trzech lekcji,  wydrukowaną transkrypcji z ćwiczeniami)? W takim wypadku użyj kodu „idenacalosc” i zobacz co się stanie 🙂 Wybierz tutaj opcję cadeau.

 

Léonard Mangallon

leonard mangallon french teacher native wrocław french chez leo

Pochodzi z Nicei, ale mieszkał na Korsyce i na przedmieściach Paryża. Od 2015 roku mieszka w Polsce. Oprócz języka francuskiego (ojczystego) zna język angielski w stopniu zaawansowanym, włoski i polski w stopniu średnio zaawansowanym. Łączył nauczanie języka francuskiego z żeglarstwem (turystyką, wędkarstwem, żeglarstwem), był także kucharzem w restauracji wegańskiej (we Wrocławiu) oraz szefem kuchni na kilku jachtach (branża luksusowa).

Uczy języka francuskiego od 2015 roku i obecnie głównie udziela lekcji indywidualnych w firmach lub osobom prywatnym za pośrednictwem Chez Léo (www.frenchezleo.com). Wcześniej pracował w różnych szkołach językowych (m.in. Le Rêve). Jego kursy skupiają się na umiejętności mówienia uczniów.

Dzięki bogatemu doświadczeniu potrafi zidentyfikować problemy swoich uczniów i pracować nad ich skorygowaniem. Korzysta z nowoczesnych cyfrowych narzędzi, które pozwalają mu na prowadzenie wysokiej jakości kursów online (platformy coworkingowe zamiast wideokonferencji).

Zwraca uwagę na kulturowy i wizualny aspekt swoich lekcji i regularnie zmienia wykorzystywane media, aby zagwarantować uczestnikom zróżnicowane i stymulujące zajęcia.

Teresa Grabiec-Stępień (Sophie)

Urodziła się we francuskojęzycznej części Szwajcarii, gdzie wówczas pracowali jej rodzice, Polacy. Mając niecałe cztery lata, wróciła do Polski, w okolice Wrocławia, do którego przeprowadziła się jako nastolatka.

Pasjonuje się językami, szczególnie francuskim i włoskim. Studiowała prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. Działa muzycznie (zarówno jako wokalistka, jak i kompozytorka). Interesuje się zdrowym podejściem do uczenia się oraz nauczania innych. Ma dwuletnie doświadczenie w pracy jako zdalna asystentka dla wysoko postawionych dyrektorów z firmy w Paryżu.

Uczy francuskiego z przerwami prawie osiem lat. Nie ogranicza się do zajęć indywidualnych czy grupowych, ale swoją wiedzą codziennie dzieli się w Internecie, przede wszystkim w mediach społecznościowych oraz w ramach podcastu. Swoją wiedzę przekłuwa także w podręczniki, m.in. wydany w 2022 r. zeszyt ćwiczeń Francuski Codzienny w dialogach.