Da się przejść od działania na zasadzie zakuć-zdać-zapomnieć do czerpania radości
z nauki? Da się! Trzeba jedynie wypracować swój własny styl, znaleźć odpowiednie dla siebie metody. Jak się uczyć? Tak, żeby było ciekawie! Przedstawiam Wam dzisiaj sześć zasad, które pomogą Wam odnaleźć Wasz indywidualny styl uczenia się.

6 ZASAD, KTÓRE POMOGŁY MI WYPRACOWAĆ WŁASNY STYL NAUKI

1. TAK, ŻEBY BYŁO ŁADNIE

Każdy z nas jest w jakimś stopniu estetą. Nie bójmy się przyznać przed sobą, że dany styl albo jakaś forma nas rozprasza, nam nie odpowiada. Sięgajmy po treści, które nie tylko mają wartość merytoryczną, ale także cieszą oko.

2. TAK, ŻEBY BYŁO RÓŻNORODNIE

Zmiany sposobów nauki, miejsc nauki, materiałów pomagają nam spojrzeć na wiedzę z różnych perspektyw, wprowadzają świeżość i chronią przed znudzeniem. Mózg to doceni 🙂

3. TAK, ŻEBY BYŁO TAK, JAK CHCĘ

Idźmy za swoimi pragnieniami. Dostosowujmy treści i sposoby uczenia się do naszych aktualnych potrzeb. Działając w zgodzie ze sobą, pozwlając sobie na spontaniczność, wyzwolimy większą satysfkację, a co za tym idzie – motywację.

4. TAK, ŻEBY BYŁO "PO COŚ"

Czy na pewno muszę działać tak, jak wszyscy? Czy na pewno muszę uczyć się słownictwa formalnego, skoro zależy mi głównie na komunikacji podczas podróży? Nie bój się być wybiórczym!

5. TAK, ŻEBY BYŁO W ZGODZIE Z PASJĄ

Nie chodzi tutaj tylko o sięganie po słownictwo z obszaru, który nas interesuje, ale także o włączenie języka w naszą codzienność, w naszą pasję. Gotowanie na bazie obcojęzycznych przepisów, oglądanie Francuzki, która podpowiada jak dobrze się rozciągać, itd.

6. TAK, ŻEBY BYŁO CZĘSTO I NIE ZA DŁUGO

Liczy się jakość a nie ilość. Jakoś będzie tym lepsza, kiedy będziemy skoncentrowani na tym, co robimy. 

A jak Wy się uczycie? Macie jakieś główne zasady, którymi się kierujecie przy dobrze odpowiednich metod nauki?

francuska literka ikona witryny

Dodaj komentarz