Gdzie szukać pracy za granicą? Polecam te trzy źródła

Marzy Ci się praca we Francji albo innym państwie? Gdzie jej szukać? Zagraniczne firmy coraz częściej otwierają się na polskich pracowników, także na stanowiskach biurowych.

W tym artykule przedstawię Ci trzy miejsca w sieci, od których warto rozpocząć poszukiwania.

Na tej stronie, poza ofertami pracy, znajdziesz m.in wskazówki dotyczące życia zawodowego, aktualności z różnych branż. Zakładki takie jak „Sprawdź pracodawcę” czy „Przygotuj wyjazd” mówią same za siebie. Na portalu europa.jobs codziennie pojawiają się nowe oferty pracy w Europie. Za pomocą dostępnych filtrów wyszukiwania (kraj, branża, rodzaj pracy, itp.) można znaleźć ofertę dopasowaną do własnych preferencji. Oferty są sprawdzane, twórcy stawiają na bezpieczeństwo przyszłych pracowników.

Oferty pracy we Francji na portalu europa.jobs

Strona wizualnie nie wygląda na współczesną, ale oferty są aktualne i na przeróżne stanowiska. To typowa „tablica” – miejsce w Internecie, gdzie ludzie publikują swoje ogłoszenia. Zarówno „dam pracę”, jak i „szukam pracy”.

Oferty pracy we Francji na stronie praca-za-granica.pl

3. GRUPY NA FACEBOOKU

Jeśli nie szukacie pracy w dużej korporacji, warto wypróbować siłę mediów społecznościowych. Najsensowniej szukać grup po nazwie miasta. Na przykład „travail à Nantes” albo „travailler à Lille”.

Jest też polskojęzyczna grupa z ofertami pracy na całą Francję.

sEVIGLIA

Myśl na koniec – bądź cierpliwa/y!

Poszukiwania dobrej pracy wymagają czasu. Nie poddawaj się. Wysyłaj wytrwale CV, zadbaj o jego jakość i podejdź odpowiednio do rozmów — pamiętaj, że nie tylko Ty potrzebujesz pracy, ale i ktoś potrzebuje Ciebie i Twoich umiejętności! Trzymam za Ciebie kciuki!

2 komentarze

  • Dobre źródła. Można też bezpośrednio pisać do firm z branży by sobie zaklepać fajną współpracę. Jeśli chodzi o budowlankę to wiem że aktualnie Mesoworks podejmuje się współpracy z fachowcami na własnej działalności i organizują zlecenia w Niemczech, Holandii i Belgii

Dodaj komentarz