Kanały edukacyjne na YouTube (po francusku)

Dobrze jest uczyć się języka obcego już w tym języku. W ten sposób osłuchujemy się z nim, wchodzimy w jego logikę. Nie tracimy energii na przełączanie się albo szukanie analogii z naszym ojczystym językiem.

Warto uczyć się w ten sposób już od początku.

Poniżej znajdziecie polecane przeze mnie kanały edukacyjne na YouTube. Wszystkie są prowadzone przez Francuzów, do większość filmów zostały dodane napisy.

Pierre mówi bardzo wyraźnie i jest prawdziwym nauczycielem z powołania. Na jego kanale znajdziecie treści dotyczące gramatyki, słownictwa i kultury. Często lekcje współprowadzi ze swoją żoną.

Ma bardzo przyjemny głos, mieszka w Warszawie i również podchodzi do języka wielotorowo nie ograniczając się tylko do słownictwa czy gramatyki.

Solidnie opracowane lekcje, głównie dotyczące gramatyki

Elisa uczy języka na różnych poziomach, mówi powoli a przykładowe zdania tłumaczy na angielski. Jest najmłodsza ze wszystkich wyżej wspomnianych twórców, często odnosi się do słownictwa potocznego.

To oczywiście nie wszyscy warci uwagi nauczyciele na YouTube, ale już z tej czwórki jestem pewna, że znajdziecie kanał(y) dla siebie.

Bon courage !

Zapraszam Was również do wpisu, gdzie polecam kanały rozrywkowe i artystyczne na YouTubie – to również świetne źródła do nauki języka! 

Dodaj komentarz